Mohamed Sissoko’dan Şoke Eden Türkiye İtirafı!

 

Mohamed Sissoko, Malili yıldız futbolcu, yakın zamanda şok eden açıklamalarda bulundu. “Telifler geldi ama oynadığım kulüpler doğrultusunda çok büyük transferler olduğu için Türk takımları fazla yanaşamadı. ” ifadelerini kullandı. Türkiye’yi ve futbol liglerini yakından takip eden futbolcu, Türkiye’nin futbol konusunda ciddi bir potansiyeli olduğundan bahsediyor. ” Türkiye’nin büyük Avrupa liglerine yaklaştıkları görünüyor. ”  şeklinde ifadeler kullandı.

Mohamed Sissoko’dan Misafirperverliğe Teşekkür!

Kariyerinde Valencia, Liverpool, Juventus, Fiorentina ve Paris Saint-Germain gibi Avrupa’nın oldukça önemli takımları olan Malili futbolcu Mohamed Sissoko, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri ile röportaj yaptı. Yaptığı röportajda, Spor Toto 1. Lig’de oynanan İstanbulspor-Ümraniyespor maçını izledikten sonra Sissoko, İstanbulspor’a daveti için teşekkür etti. Sözlerine; “Çok güzel bir maç oldu. Türkiye’nin seviyesini görmüş oldum. Bence beraberlik maçın hakkıydı. Çok güzel misafirperverlik gösterdiler” şeklinde devam etti.

Transfer İle İlgili Gelmemiş!

33 yaşındaki Malili yıldız futbolcu; ‘’ Kesinlikle transfer ile ilgili gelmedim. ‘’ dedi. Malili futbolcu Mohamed Sissoko, transferler ile ilgisi olmadığını ortaya koyarak; “Sadece İstanbulspor’un davetini kabul ettim. Hakkı Sarıalioğlu’na misafir ettiği için teşekkür ederim” şeklinde ifadeler kullandı.

‘’ Türkiye’den Çok Teklif Geldi ‘’

Malili Yıldız Futbolcu Mohamed Sissoko,  geçmiş zamanlarda Türkiye’den teklif aldığını da belirtmeden geçmedi. Geçmiş zamanda teklif aldığını ifade ettikten sonra konuyla ilgili şunları söyledi: “Geçmişte ister istemez Türkiye’den teklifler geldi ama oynadığım kulüpler doğrultusunda çok büyük transferler olduğu için Türk takımları fazla yanaşamadı” ifadelerini kullandı.

” Türkiye’nin Büyük Avrupa Liglerine Yaklaştıkları Görünüyor”

Türkiye’deki futbolu oldukça yakından takip ettiğini ifade eden Malili Yıldız Futbolcu Mohamed Sissoko ” Çünkü çok sayıda Fransız ve Afrika kökenli futbolcular var. Türkiye ligi çok hoşuma gidiyor. Türkiye’de çok özel bir potansiyel var. Büyük liglerle rekabet olacak şekilde. Biraz zaman alacak gibi görünüyor. Büyük Avrupa liglerine yaklaştıkları gibi görünüyor. ” şeklinde açıklamalarda bulundur. Bunun yanı sıra Eskişehirspor’da oynayan Ibrahim Sissoko ile Akhisarspor’da futbol hayatına devam eden Abdoul Sissoko, Mohamed Sissoko’nun kardeşleri oluyor.

Bir önceki yazımız olan Adana Demirspor'dan Coşkulu 29 Ekim Kutlamaları! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.