Poker Oyununda Gelen Ellere Göre Değerlendirme

 

 

Poker oyunu öncelikle bir bahis oyunudur ve iskambil kartları ile oynanmaktadır. Bu oyunda ele gelmiş olan kartların belli başlı bazı değerleri bulunmaktadır. Bu eller arasında en değerli el royal renk ya da royal flush adı ile bilinen aynı renkteki ardışık en büyük olan 5 kartın elinizde bulunması durumudur. Bu el her elden üstündür ve sizin oynadığınız eli kazanmanıza yardımcı olur. Bu elden sonra ise diğer bazı birkaç el daha kazanan eller arasındadır. Ancak paralı poker oyununda royal renk tüm ellerden üstün olduğu unutulmamalıdır.

 

Paralı poker oyununda diğer kazandıran eller ise sırası ile şu şekildedir. Sıralı renk yani straight flush, kare yani quad, ful ya da full house, kent ya da straight, set ya da three of a kind ve devam eden birkaç tane daha el sıralamasından ibarettir. Bu eller geldikten sonra sıralama arasındaki en yüksek olan el oyunu kazanır ve çipleri alır. Bol şanslar.

 

Bir önceki yazımız olan Poker Oyununda Bazı Stratejiler başlıklı makalemizde Poker Oyununda Bazı Stratejiler hakkında bilgiler verilmektedir.