Poker Oyunu Ve Kartların Dağıtılması

 

Poker oyunu bir tür bahis oyunudur. Bu oyun en az 2 oyuncu ile oynanabildiği gibi en fazla 10 oyuncuya kadar çıkabilmektedir. Bu oyunun amacı oyun kuralları içerisinde yer alan bazı kart gruplarına sahip olabilmek ve bu sayede rakipleri yenerek en fazla çipi kazanmaya çalışmaktır. Bu oyunlar arasında en fazla ilgi gören ve en fazla bilinen paralı poker türü Texas Holdem pokeridir. Bu oyun tüm dünya üzerinde yoğun bir ilgi ile oynanan oyundur ve çok yüksek meblağalarda paralar dönmektedir.

 

Paralı poker oyununda öncelikler kartların dağıtılması belirli bir kural çerçevesinde gerçekleşmektedir. Bu kartları dağıtacak olan oyuncu kartları iyice karıştırdıktan sonra elinde bulunan iskambil kart destesini sağ tarafındaki oyuncuya vererek desteyi kestirir. Deste kesildikten sonra her oyuncuya birer birer kart verilecek şekilde kartlar kapalı şekilde dağıtılmaya başlanır ve her oyuncuya 5 kart verilir. Bir sonraki tur oynanacağı zaman ise bir önceki elde dağıtan oyuncunun salondaki oyuncu kartları dağıtır.

 

Bir önceki yazımız olan Poker Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Poker Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.